Најнова вест: Силен земјотрес ја стресе Анталија

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала ја погоди Турција.

Епицентарот бил на 35 километри од Анталија.

Засега нема информации за евентуална штета.

Граѓаните велат дека земјотресот „добро се почувствувал“.

„Се нишаа телевизорот и полицата“, „Чувствував, добро се тресеше“, „Седев на каучот и почувствував дека се ниша“, сведочат жителите на околината.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде