Трагедија вечерва ја потресе Македонија: Син си го уби својот татко

Трагедија вечерва ја потресе Македонија: Син си го уби својот татко

Денеска околу 16 часот полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.П.(28) од Скопје

поради основи на сомнение дека со остар предмет во семејниот дом го убил својот татко Б.П.(75).

„Смртта е констатирана од Итна медицинска помош.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде