УЖАСНА ВЕСТ: Украдени парите од домот на младиот Леонид собрани од донации!

Крадци упаднале во домот на младиот Леонид Индов и ги одзеле сите пари собрани од донации.

Неофицијално, како што дознава Скопје Инфо крадците одзеле пари во износ од 50 илјади евра, средства собрани за негово лекување.

Пред неколку месеци, осумнаесетгодишниот Леонид доживеа несреќа додека беше на летување во Грција. Тоа резултираше со тешки повреди на неговиот `рбет и не може да ги движи рацете и нозете.

По неколку апели, јавноста и јавните личности се мобилизираа и за краток временски период беа собрани неопходните средства за негово лекување.

Скопје Инфо побара информација од Министерството за внатрешни работи, дали конкретниот случај е расчистен и дали се пронајдени сторителите на настанот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде