33-годишен маж си ја претепал мајка си и кршел низ куќата

33-годишен маж си ја претепал мајка си и кршел низ куќата

Вчеравечер (8 ноември) околу 22 часот и 30 минути полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 33-годишниот тетовец К.Б.,

кој бил пријавен дека еден час пред тоа во станот во кој заедно живееле во Тетово физички ја нападнал неговата 59-годишна мајка,

а оштетил и дел од покуќнината.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде