ВОЗ НАЛЕТА НА КОМБЕ – БРАЧЕН ПАР ЗАВРШИ ВО БОЛНИЦА – СТРАОТНА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО НИШ

Маж и жена се повредени во сообраќајна несреќа што утринава околу 6 часот се случила меѓу воз и комбе на ниво на премин во село Кочане, потврдија во Јавното обвинителство во Ниш.

– Станува збор за локомотива и комбе марка „мерцедес“ со нишки регистарски таблички.

Сообраќајот во тој период беше во прекин и информирано е Основното јавно обвинителство. П

овредените се пренесени во Универзитетскиот клинички центар – соопшти полицијата во Ниш.

Според неофицијални информации, до несреќата дошло кога возот удрил во комбе кое превезувало леб до околните продавници во Дољевац.

Од УКЦ наведуваат дека се сопружници, а жената е тешко повредена и ќе биде задржана на одделението за интензивна нега. Мажот има полесни повреди кои му биле санирани во амбулантски услови.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде