20.8 C
Skopje
Monday, June 5, 2023
дома Свет

Свет

Светот во тага: Почина легендарниот актер

Холивудскиот актер Бери Њуман почина на 92-годишна возраст. Имено, неговата сопруга Анџела објави дека Бери починал од природна смрт. Актерот беше познат по улогите во шоуто...

(ВИДЕО) Автомобилот е целосно уништен: Доцна синоќа тешка несреќа после тунелот на патот кон Златибор

Во неделата вечерта на патот од Ужице кон Златибор се случила тешка сообраќајна несреќа во која едно возило е целосно уништено, а состојбата на...

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ГО ПОТРЕСЕ СВЕТОТ: Деветнаесет лица загинаа во одрон на земја во Кина

Деветнаесет лица вчера загинаа во свлечиште во провинцијата Сечуан, во југозападна Кина, објавија кинеските државни медиуми. Според првичните информации за несреќата, локалната самоуправа пријавила 14...

„Се можеше само не вака да заврши…“: Потресни зборови на братот на брутално убиената Емилија во Словенија

Емилија М.(27), чие безживотно тело со знаци на гушење и повеќекратни повреди на главата било пронајдено во саботата во стан во Марибор, а според...

Автобус полн со деца се судрил со автомобил, 10 деца се примени во Брза помош: Сообраќајна несреќа во Шабац

Во сообраќајна несреќа во Шабац, Србија, кога се судриле автобус од Футог, кој превезувал деца, и автомобил, десет деца побарале лекарска помош. Како што објавува...

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска Перу

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска Перу Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди...

Светот утрово го разбуди страотна вест: Во судир на патнички и товарен воз загинаа најмалку 288 луѓе

Најмалку 288 луѓе загинаа, а уште 850 се повредени во судирот на возови во индиската држава Одиша, изјави за AFP официјален претставник на Одиша,...

„Ставете ме во ковчег, не можам ова да го издржам…“: Потресни сцени од погребот на таткото и ќерката кои загинаа во сообраќајна несреќа

Малиот ангел Андреа беше погребана во бел ковчег, опкружена со куп плишани мечиња. Низ Горњи Милановци денеска течеше река од солзи. Неколку стотици луѓе плачеа...

Едно лице е повредено во тешка сообраќајна несреќа што синоќа околу 23 часот се случила во Нови Сад

Едно лице е повредено во тешка сообраќајна несреќа што се случи вечерва околу 23 часот во Нови Сад, на аголот од улиците Јанко Веселиновиќ...

Матуранти тргнале да ја прослават матурата, па завршиле во болница: Тешка сообраќајна несреќа кај Селаковац

Вчера околу 18:00 часот се случила тешка сообраќајна несреќа во новопазарската населба Селаковац, дознава indeksonline.rs. Во несреќата учествувале колона матуранти, кои возејќи ги своите...
0ФановиЛајк

Најнови вести