10.8 C
Skopje
Saturday, April 1, 2023
дома Uncategorized

Uncategorized

Божјо чудо: Момче од Скопје излечено од рак по молитва крај моштите на Св. Зосим – изненади и турските доктори

Ново чудо се случило во манастирот Туман кај Голубац, во Србија, пренесува Курир.рс. Откако на ова свето место, на Митровден, монахот прочитал молитва крај моштите...

Брза реакција: МНР се огласи откако беше оштетен бугарскиот клуб во Охрид

Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија најстрого го осудува вандалскиот чин кој се случи денес, 12 октомври во Охрид, со кој е...
0ФановиЛајк

Најнови вести