Сите сте слушнале за Баба Ванѓа, но дали знаете која ПОПУЛАРНА ПЕЈАЧКА и е Внука – Ќе се изненадите!(ФОТО)

Се гордее со неа како баба, а не како пророчица.

Малкумина знаат дека популарната пејачка, која своевремено го носеше епитетот „кралица на сплавовите“, е внука на познатата слепа пророчица Баба Ванѓа.

Сопственичката на хитот „Da ne vidi ona“, Данијела Враниќ ја шокираше јавноста кога еднаш откри дека е во роднинска врска со споменатиот јасновидец.

Даниела долго време се бореше со разни приватни проблеми, а пред неколку години по долга пауза се врати на сцената и во таа прилика раскажа се за Баба Ванѓа.

– Таа можеше да предвиди кога ќе се случат некои радикални работи, но ние не ја доживеавме на таков начин. Постојано го прашував татко ми да ми каже дали можеби баба кажала нешто за нас, а тој секогаш на шега ни велеше дека јас и сестра ми ќе бидеме среќни.

Всушност, ние сме среќни. Инаку, тато е тој што демантираше се што рече баба и не веруваше иако претпоставуваше. Сигурно не зборуваме за неа како пророчица – истакнува Даниела, која иако Ванѓа не и била баба, е убедена дека од неа наследила силна интуиција.

– Порано можев да насетам некои работи. Дефинитивно имам силна интуиција, толку многу што моите пријатели често се изненадуваат колку е силна. Тоа ми значи многу во мојата работа бидејќи секогаш знам дали нешто ќе биде во ред или не. Сепак, никогаш не сакав да зборувам за тоа премногу сериозно – изјавила Даниела.

Пејачката потоа откри колку била блиска со Баба Ванг.
в
– Се чуваше за мене и за сестра ми кога бевме мали, но јас не се сеќавам многу. За нас таа беше само наша баба и ништо повеќе. Имаме само љубов кон неа и се гордеам со неа како баба, а не како пророчица – истакна тогаш Враниќ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде