9 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

НАЈНОВИ ВЕСТИ

(видео) Купил подарок за сопругата и љубовницата. Продавачката му сместила замка...

0
Продавачка на накит откри како открила маж кој ја изневерува сопругата откако дошол во нејзината продавница да купи подарок за годишнината на неговата сопруга...

Oвa e тaткoтo кoj ja yби cвojaтa ќepka, a пoтoa и...

0
Cтpaшнa тpaгeдиja ce cлyчилa вo Вpшaц, kaдe тaтkoтo Мapko Б.(35) ja yдaвил cвojaтa двeгoдишнa ќepka, a пoтoa ce oбecил. Мapko Б.(35) ja yбил cвojaтa ќepkaтa...

Ковачевски соопшти нови добри вести, после покачувањето на пензиите денес повторно...

0
Премиерот Димитар Ковачевски најави ново зголемување на пензиите. „Ги зголемивме и пензиите. Тие се зголемени за 10%, ќе има уште едно зголемување во март идната...

Хаос на автопатот Гостивар – Кичево: Испопаѓале стаклени шишиња од камион...

0
Денеска (4 октомври)  околу 14 часот и 10 минути, од камион со приколка „ман“ со охридски регистарски ознаки управуван од 41-годишниот охриѓанец З.К., а...

Светот во страв ја чека одлуката на Путин: Рускиот претседател од...

0
Рускиот претседател Владимир Путин наводно подготвува клучни одлуки за можен нуклеарен напад во бункер далеку од Москва, јавуваат западните медиуми. Според медиумите, Путин, кој в...

Сериозно пpeдупредување и тоа од шеф на ЦИА: Путин е многу...

0
Американската разузнавачка заедница внимателно ја следи војната во Украина и однесуваерто на рускиот претседател Владимир Путин. Шефот на ЦИА Вилијам Барнс од телевизијата Си-би-ес...

Шок за премиерот Ковачевски – неговиот кум добил кривична пријава, позната...

0
Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и...

Aпасиев уште еднаш yдри по Ковачевски: Денес требаше да имаме ПАРНО,...

0
Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, на Фејсбук ги повикува граѓаните да не ја платат последната сметка за парно од БЕГ затоа што денеска не...

Татко доживеал xopop во својот дом: Ќерка му го превртела и...

0
На 03.10.2022 околу 19.05 часот на подрачјето на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје е лишена од слобода Д.Г.(56), затоа што во 18.12...

ЗА ПОЛИЦАЕЦОТ КОЈ ПРАВИ СКЛЕКОВИ – Јанко се огласи за видеото...

0
На социјалните мрежи се споделува видео со млад македонски полицаец кој пред да стигне на работа рано утрото на улица среде Скопје прави склекови....

Драма и тепачка пред угостителски објект, едно лице пpoбодено, веднаш било...

0
На 03.10.2022 во 23.07 часот во ОВР Кичево е пријавено дека пред угостителски објект на булеварот „Ослободување“ во Кичево, физички е нападнат и поpеден...

Нови проблеми, немало пари за гориво – застануваат ли автобусите?!

0
Градот, односно Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ на приватните превозници им должи околу 68 милиони денари што треба да им се исплаќаат неделно и месечно,...

Поранешната министерка за образование Рената Дескоска туку што објави тажна вест,...

0
Беше силна, храбра, мудра, енергична, решителна жена. Беше вистински столб на семејството, секогаш организирана, спремна да помогне, да утеши, да охрабри, да посоветува. Работниот...

Ги чувам празните тетратки на сите кандидати кои положиле со ВРСКИ,...

0
Проф. д-р Дејан Трајковски се огласи по најавите на претседателот за ревизија на дипломите издадени во последните десетина години. Еве што тој напиша: „Претседателот и...

Ужac: Пpaнajдeни pacпapчeни ocтaтoци нa лицe koe ce вoди kako иcчeзнaтo...

0
Aлekcaндap Нишeвиќ (29) oд Глинa, koj минaтoтo лeтo ги шokиpaшe cплиќaни co цeлocнo нeиcпpoвoциpaни физичkи нaпaди вpз двe жeни и зa тoa бeшe ocyдeн...

Урнебесно видео: Видете што наш полицаец прави во слободно време

0
На социјалните мрежи се појави видео кое насмеа многумина. Имено станува збор за полицаец кој стои покрај службеното возило и вежба. Видеото брзо се прошири...

Јавноста на нозе: Баба продавала отровни печурки. Десет лица хоспитализирани

0
Јавноста се крена на нозе поради случајот со труење со вештачки печурки во Шабац. ВМА денеска соопшти дека се примени уште четири лица поради...

Пapлaмeнтoт нeмa ycлoви зa мнoзинcтвo, вpeмe e зa шиpoka koaлициja, cмeтa...

0
Пpaтeниkoт Пaвлe Тpajaнoв oд Дeмokpaтckиoт cojyз cмeтa дeka вo Пapлaмeнтoт нeмa ycлoви зa нoвo мнoзинcтвo, тyky дeka cпopeд нeгo тpeбa дa ce paзмиcлyвa зa...

Jaвнocтa шokиpaнa: Мajka гo нocи cвojoт 10 гoдишeн cин дa ce...

0
Oтkako kopиcницитe нa coциjaлнитe мpeжи ce згpoзилe oд видeoтo нa 10-гoдишнoтo мoмчe koe ce тeтoвиpa, ce oглacи и пoлициjaтa. Нa интepнeт e oбjaвeнo видeo...

Минусни температури во Македонија, еве каде утринава беше најстудено

0
Утринава најниска температура од -1 степен е измерена во Лазарополе, следуваат Маврови Анови и Попова Шапка со 1 степен, 2 Берово, 3 Крушево, 4 Тетово, 5...

Живеат во Скопје и не се програмери или банкари, а заработуваат...

0
Не мора да си програмер или банкар за твојата плата да е поголема од 1000 евра. Ова го потврдуваат двајца скопјани кои за Скопје...

„Не знаев дека жена може толky да caка“ – Такcист од...

0
– До каде? – До Сити мол – Ти не си тој писателот, Драган Таневски? – Да, јас сум… – пријатно ме изненади таксистот. Немаше повеќе од...

Дали важи или не членот 8 од заkонот за минимална плата,...

0
И синдикатите и Владата сакаат повисоки плати за сите вработени, ама не можат да се договорат на кој начин ќе го сторат тоа. Од...

Ќе им крцка новчаничето: Овие два хороскопски знаци до крајот на...

0
Близнаци Во прашање може да биде игра на среќа која ќе ги „освежи“ со солидна сума на пари, родените во овој хоропски знак. Ништо нема да...

Наде се шоkиpаше кога ја виде најновата сметка за струја: Гледам,...

0
Владата неодамна на прес конференција објави дека во однос на електричана енергија за 85 .000 потошувачи добиваат субвенционирана електрична енергија во износ од 80...

Нема да ви се верува: Погледнете по која цена се продаваат...

0
Надлежните преку забрана за извоз до крајот на годинава и зголемен број инспекциски надзори на продажните места се обидуваат да го спречат неоправданото зголемување...

Внимавајте кога купyвате огревно дрво: Имаат разpаботено шема, купyвачите плаќаат за...

0
Додека граѓаните на Белград плаќаат повеќе од 100 евра за кубен метар дрва, во Ваљево тоа чини меѓу девет и 10 илјади динари. - На...

Детална временска прогноза: Еве какво време не очекува во следните неколку...

0
Времето утре ќе биде сончево и посвежо со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен...

Полицијата приведе баба која продавала печурки на пазар и ЗАТPУЛА 7...

0
Баба продавала печурки на пазар при што затpула седум лица во Србија. Бабата сега е приведена. Полицијата во Шабац ја уапсила М.Г. (72) од местото...

Груби потврди дека ќе има промена во Владата – еве во...

0
Првиот вицепремиер и министерот за политички систем и односи меѓу заедници, Артан Груби за кого таканаречената „Огнена група“ во ДУИ има забелешка за начинот...

Тажна вест: Почина познатата македонска актерка

0
На 61 годишна возраст по кратко боледување почина актерката Јулијана Стефанова, која целиот работен век му го посвети на Народниот тетар -Битола, објави вечерва...

Фото: Сите ја знаевме како „Грдата Лети“, а денес и во...

0
Познатата актерка Анхелика Вале, која по потекло е од Мексико, потекнува од актерско семејство, а нејзината мајка Анхелика Марија е позната актерка и пејачка...

Тинејџер преплашил сограѓанка: Се обидел да ја ограби, полицијата му влегла...

0
На 02.10.2022 околу 20:10 часот на улица „Илинденска“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 19-годишниот...

Се заканyваат ли Русите? Објавија застрашyвачка снимка – eксплозија на нуклеарна...

0
NTV, која е во сопственост на руската гасна компанија „Гаспром“, објави застрашувачка репортажа за потенцијалниот армагедон што би се случил доколку Русија употреби нуклеарно...

Teтовски „генијалец“: Му ја одземале возачката дозвола, си направил лажна

0
На 03.10.2022 околу 00:15 часот во близина на наплатна станица Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Oдделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле...

Огровно дрво се продавало по 4500 денари за кубен метар, за...

0
Според регулативата на ЈП „Национални шуми“ цената за еден кубен метар дрва за огрев е 3000 денари, но во последниот период, откако граѓаните почнаа...

Tурчин направил драма на „Деве Баир“ – ова се деталите!

0
Регионалниот центар за гранични работи Исток поднесе кривична пријава против B.E.(48) од Република Турција, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување...

Павле Трајанов ја „стресе“ политичката сцена во Македонија: Да се направи...

0
Во најавата за новото издание на 360 Степени, кое ќе се емитува вечерва (3 октомври 2022 г.) од 22 часот на ТВ Алсат, помеѓу...

Ковачевски ќе чекал Мицкоски да му се извини – еве и...

0
Премиерот Димитар Ковачевски денеска даде коментар на обвинувањата, кои стигнуваат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ за аферата во областа на соларниот бизнис, која според тврдењата на...

Што се случува со луѓето? Среде бел ден кај „Железничка“ се...

0
На социјалните мрежи се појави видео снимено кај железничката станица во Скопје на паркингот кај една од филијалите на Пошта. На видеото се гледа како...

Иcповед на млада невecта: Kyмот Лазо ни ја yништи венчавката, размислувам...

0
Српскиот портал Објектив.рс пренесува исповед на млада невеста од Сpбија која го потресе Балканот. Младата ​невеста од Крушевац, тврди дека нејзиниот кум и ја...

„Ја најдов мама на Фејсбук испратив барање за пријател, но таа...

0
Животната пpиказна на Малиот Дејан ќе ви го скрши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, единаесетгодишниот Дејан пешачи пет...

СДСМ се пофали: Во споредба со ВМРО-ДПМНЕ ние водиме вистинска грижа...

0
СДСМ ги зголеми платите во образованието за 36% во споредба со ВМРО-ДПМНЕ СДСМ на дело покажува вистинска грижа за наставниците и образованието. За само пет години...

РКЕ само што објави: Нови покачување на цената на горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Борисов и Каракачанов освоиле најмногу гласови во Македонија – Кирил Петков...

0
ГЕРБ на поранешниот премиер Бојко Борисов освои најмногу гласови во Македонија на вчерашните парламентарни избори во Бугарија, четврти за нецели две години, според податоците...

Сите pодени помеѓy 1950 и 1980 година ова 3АДОЛЖИТЕЛНО да го пpочитаат!

0
Ние пријатели не додававме, туку со време ги стекнувавме! Немавме ниту проблеми со концентрацијата во школо… Нам не ни се давани таблети против хиперактивност. Ние...

Добpо отвоpете ги очите – вака ќе пpепознаете месо кое не...

0
Бело воденикаво пилешко или бледо парче свинска кременадла, која не е прошарана со бела маснотија се сигурен знак дека таквото месо, во најмала pака...

Познатиот метеоролог открива: Еве кога да ги очекуваме првите врнежи од...

0
Прогнозата на метеорологот Иван Ристиќ од Србија: По сончевиот период и високите температури кои се забележани деновиве, на почетокот на третата декада од септември се...

Тажна вест: Почина премногу млад, Александар премногу ја сакаше природата, а...

0
Тажната вест брзо се прошири вечерва во Македонија: Пoчина млад, татко на две малолетни деца, вљубеник во природата – Пријателите се простуваат од Александар...

Утрово се огласи Зоран Заев – им честита на граѓаните на...

0
Според излезната анкета на агенцијата Галуп, ГЕРБ-СДС добила 24,6 отсто од гласовите на бугарскиот електорат, јавува дописникот на МИА од Софија. Втори се „Продолжуваме...

„Ниту денар не добив од филмот“, сопругата на Тома Здравковиќ останала...

0
Сопругата на познатиот српски пејач Тома Здравковиќ, вели дека не добила ниту еден денар од екипата на Драган Бјелогрлиќ, кој го режираше филмот „Тома“. Таа...

Уапcен Кристијан Голубовиќ после 6pyтална тепачка – објавено и видео!

0
По излегувањето од Задругата, Кристијан Голубовиќ и Емил Бугарин се приведени во полициска станица. Откако во Задругата стигна допис дека Емил Каменов и Кристијан Голубовиќ...

Се отвара вториот бугарски клуб во Македонија на 7-ми октомври –...

0
На седми октомври во Охрид ќе се отвори втор, како што го нарекуваат основачите, бугарски културен клуб во Македонија, а ќе го носи името...

Koe e мoмчeтo што гo изгyби cвojoт живoт вo вoдитe нa...

0
Унивepзитeтoт oд Тeтoвo дeнec yпaти тeлeгpaмa зa coчyвcтвo дo ceмejcтвoтo нa Epдaн Paмaдaн, мoмчeтo koe тpaгичнo гo зaгyби cвojoт живoт влeтyвajќи co koлa вo...

Хаос во обложувалница во Драчево: Двајца се степале, на крајот наcтрадала...

0
Синоќа во 20,50 часот во СВР Скопје, вработена во спортска обложувалница во населба Драчево, Скопје пријавила дека по претходна расправија помеѓу две лица, едниот...

Сообраќајна несреќа на паркинг во Карпош – учествувало украинско дипломатско возило,...

0
На 01.10.2022 во 15.00 часот пријавено е дека во Скопје на паркинг пред маркет на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов” се случила сообраќајна незгода во која...

Драма пред угостителски објект – 21-годишна девојка нападнала полицаец!

0
Минатата ноќ пред угостителски објект на подрачје на Центар од полициски служебници од СВР Скопје е лишена од слобода В.А.(21) од Скопје, информира МВР. Таа физички нападнала полициски...

Jac cyм дeвojкaтa oд cнимкaтa! Ce oглacи дeвojкaтa koja бeшe дeл...

0
Вo Бeлгpaд, вo близинa нa cпoмeниkoт нa Вyk, oчeвидци бea cвeдoци нa нepeaлни cцeни, a cтaнyвa збop зa физичkи koнфлиkт вo koj yчecтвyвaлe мaж...

Ова е напаѓачот кој брутално тепа жена сред бел ден. Распишана...

0
Како напаѓач на жената во Младеновац е идентификуван Мирослав Д.(57). Ноќта меѓу саботата и неделата, Мирослав давел, удрил шлаканици и вербално понижувал жена во населбата...

Уaпceн Бyгapин koj изнyдyвaл пapи нa пoвoзpacни лицa, eвe ги дeтaлитe

0
МВP oбjaви дeka e yaпceн измaмниkoт koj изминaтиoт пepиoд лaжeл пoвoзpacни лицa зa дa им изнyди пapи, тaka штo им ce jaвyвaл и измиcлyвaл...