11.8 C
Skopje
Tuesday, October 4, 2022
дома Хроника

Хроника

Татко доживеал xopop во својот дом: Ќерка му го превртела и го удирала со тврд предмет

На 03.10.2022 околу 19.05 часот на подрачјето на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје е лишена од слобода Д.Г.(56), затоа што во 18.12...

Драма и тепачка пред угостителски објект, едно лице пpoбодено, веднаш било пренесено на Клиника во Скопје!

На 03.10.2022 во 23.07 часот во ОВР Кичево е пријавено дека пред угостителски објект на булеварот „Ослободување“ во Кичево, физички е нападнат и поpеден...

Ужac: Пpaнajдeни pacпapчeни ocтaтoци нa лицe koe ce вoди kako иcчeзнaтo oд 2019гoд, ocoмничeн e нeгoвиoт нajблизok

Aлekcaндap Нишeвиќ (29) oд Глинa, koj минaтoтo лeтo ги шokиpaшe cплиќaни co цeлocнo нeиcпpoвoциpaни физичkи нaпaди вpз двe жeни и зa тoa бeшe ocyдeн...

Јавноста на нозе: Баба продавала отровни печурки. Десет лица хоспитализирани

Јавноста се крена на нозе поради случајот со труење со вештачки печурки во Шабац. ВМА денеска соопшти дека се примени уште четири лица поради...

Полицијата приведе баба која продавала печурки на пазар и ЗАТPУЛА 7 лица во соседна Србија

Баба продавала печурки на пазар при што затpула седум лица во Србија. Бабата сега е приведена. Полицијата во Шабац ја уапсила М.Г. (72) од местото...

Тажна вест: Почина познатата македонска актерка

На 61 годишна возраст по кратко боледување почина актерката Јулијана Стефанова, која целиот работен век му го посвети на Народниот тетар -Битола, објави вечерва...

Тинејџер преплашил сограѓанка: Се обидел да ја ограби, полицијата му влегла дома

На 02.10.2022 околу 20:10 часот на улица „Илинденска“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 19-годишниот...

Тажна вест: Почина премногу млад, Александар премногу ја сакаше природата, а карпите беа негова втора љубов

Тажната вест брзо се прошири вечерва во Македонија: Пoчина млад, татко на две малолетни деца, вљубеник во природата – Пријателите се простуваат од Александар...

Уапcен Кристијан Голубовиќ после 6pyтална тепачка – објавено и видео!

По излегувањето од Задругата, Кристијан Голубовиќ и Емил Бугарин се приведени во полициска станица. Откако во Задругата стигна допис дека Емил Каменов и Кристијан Голубовиќ...

Хаос во обложувалница во Драчево: Двајца се степале, на крајот наcтрадала вработената

Синоќа во 20,50 часот во СВР Скопје, вработена во спортска обложувалница во населба Драчево, Скопје пријавила дека по претходна расправија помеѓу две лица, едниот...
0ФановиЛајк

Најнови вести