-2.2 C
Skopje
Tuesday, January 31, 2023
дома Македонија

Македонија

СТИГНА ПОТВРДА: Субвенции за огревно дрво, субвенционирање на сметките за електрична енергија и субвенција за купување печки на пелети во Општина Кисела Вода

434 граѓани кои ја доставија потребната документација од Општина Кисела Вода ќе добијат субвенција за набавеното огревно дрво. Општинската комисија ги разгледа поднесените барања...

УХМР со вонредна временска прогноза: Бидете подготвени, следуваат врнежи од снег!

УХМР со вонредна временска прогноза: Бидете подготвени, следуваат врнежи од снег! ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА. Под влијание на влажен и студен бран кон крајот...

УТРОВО ДРАМА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ: МАЖ СКОКНА ВО ВАРДАР, ПОЛИЦИЈАТА ГО СПАСИ

УТРОВО ДРАМА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ: МАЖ СКОКНА ВО ВАРДАР, ПОЛИЦИЈАТА ГО СПАСИ ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА. Од скалите под Камени мост...

Јонуз: Кога една држава е во кpиза народот „дига се на клоци“, овде сите се бунат, а никој во суштина нема „газ“ да направи...

За да и се деси на една држава народ, треба да има народ. Ние немаме народ. Ние имаме едно големо стадо кое по сите...

„Македонија го загуби еден од најдобрите бизнисмени што сум ги запознал“ – Сафер Цаноски се прости од својот голем пријател

Сопственикот на првиот приватен Универзитет ФОН, сега веќе Американски универзитет на Европа (АУЕ) е Сефер Цаноски, е еден од нашите најпознати бизнисмени. во една...

Ќе имаме дури седум продолжени викенди: Ова е листата на празници за 2023 година

Koга се паѓа Велигден, а кога Бајpам – Ова е листата на празници за 2023-та година ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМИТЕ. Согласно со Законот за...

Популарната пејачка Тамара Тодевска става КРАЈ на бракот

Како што веќе се зборува по естрадата, една од нашите најголеми музички ѕвезди Тамара Тодевска се разведува од својот сопруг. Иако за оваа информација се...

Полицијата упадна во куќа, уапсени неколку млади лица

На 04.11.2022 во 20.00 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода А.А.(21) од Скопје, поради тоа...

Масовна тепачка пред угостителски објект, полицијата мораше да пyка во воздух

Денеска во раните утрински часови поточно во 01.15 часот полициски службеници од ОВР Кочани ги лишиле од слобода Џ.Ц.(29), Џ.Б.(33), И.К.(27), М.М.(30), Д.Д.(21), Г.Т.(25)...

Тажна вест: Почина познатиот македонски писател

Денес (5.11.2022) почина писателот Благоја Иванов, кој беше роден на 4 февруари 1931 година во Скопје. Благоја Иванов е македонски раскажувач, романописец, есеист, критичар...
0ФановиЛајк

Најнови вести