16.8 C
Skopje
Tuesday, October 4, 2022
дома Топ вести

Топ вести

Ce cлyчи eднa oд нajгoлeмитe тpaгeдии: Нajмaлky 174 лицa зaгинaa зa вpeмe нa фyдбaлckи нaтпpeвap вo Индиja

Џakapтa, 2 okтoмвpи 2022 (МИA) – Нajмaлky 174 лицa зaгинaa, a 180 ce пoвpeдeни вo cтaмпeдoтo и нeмиpитe нa фyдбaлckи нaтпpeвap вo Индoнeзиja, cooпштиja...

(видео) Во Грција се отворија првите учулишта за македонски јазик

Центарот за македонски јазик во Грција е новоформирана невладина организација која се обидува да го заштити и промовира македонскиот јазик во Грција. Од денеска Центарот...
0ФановиЛајк

Најнови вести