Најдобрите секс играчки за вас

Живееме во златно време за секс играчките и онлајн купување. Денес имаме се поголем избор во онлајн продавниците како за секс играчка така и воопшто за сите производи. Има играчки кои го стимулираат вашиот клиторис. Постојат секс играчки кои ви помагаат, како на пример Кегел топчиња за правење на Кегелови вежби кои се добри зајакнување на вагиналните мускули. Постојат дури и секс играчки со апликации кои му дозволуваат на вашиот партнер да ја контролира вашата играчка од било каде во светот.

Купи секс играчка и ќе добиеш оргазам. Буквално.

Тоа е барем ветувањето. Ве примамува да ја извадите вашата кредитна картичка откако ќе го прочитате најновото ревју за вибратор со чудна форма. Возбудата станува поголема кога и вашите пријатели зборуваат за него на социјалните мрежи. Се решавате да ја купите, и во еден момент ви доаѓа да ја фрлите веднаш по првата употреба. Само затоа што секс играчката му пружала задоволство на некој корисник, не значи дека тоа е вистинската играчка за вас.

Со толку многу производи за задоволство на пазарот, како да ја пронајдете совршената секс играчка?

Предупредување: Не постои такво нешто како совршена секс играчка

Ние во LoveGuru сакаме да зборуваме за нив. Сакаме да зборуваме за нив и да понудиме нов поглед на секс играчките. Да понудиме совршена играчка за сексуално задоволство. Ништо не не прави посреќни од тоа да препорачаме добра играчка некому.

Најчестото прашање што го добиваме е „Која е најдобрата секс играчка?

Не која е најдобрата секс играчка за нив, туку најдобрата воопшто.

Нашиот одговор скоро е секогаш ист: зависи.

Секое тело е различно

Првиот чекор за да ја пронајдете вашата совршена секс играчка е да се запознаете себеси подобро и да откриете што ве прави да се чувствувате добро. Најдете малку време за себе и дајте му го на вашето тело она што му е потребно. Самозадоволството е најдобриот начин – и најзабавниот начин – да ги научите потребите на вашето тело.

Имајте на ум дека додека мастурбирате, начинот на кој вие се допирате може да е комплетно различен од начинот на кој сакате да ве допира друг. Она што ве возбудува кога мастурбирате не мора да значи дека е истото кое ве возбудува кога сте со вашиот партнер(и). Добра идеја е да имате различни секс играчки кои ќе ги менувате во зависност од вашето расположение и во зависност од тоа дали сте сами или со партнерот.

Други фактори можат да влијаат и на вашите сексуални желби и потреби: лекови (како што се апчиња за контрацепција или антидепресиви), менструални циклуси, вагинизмус, еректилна дисфункција и стрес. Можеби на почетокот ќе се чувствувате непријатно, но разговарајте со вашиот лекар ако тие проблеми влијаат на вашиот сексуален нагон и задоволство.

Прочитајте го целиот текст на Loveguru.mk

*Спонзорирано од Loveguru.mk

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде