16.8 C
Skopje
Tuesday, October 4, 2022

Direkten.mk

306 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

Хаос на автопатот Гостивар – Кичево: Испопаѓале стаклени шишиња од камион (фото)

Денеска (4 октомври)  околу 14 часот и 10 минути, од камион со приколка „ман“ со охридски регистарски ознаки управуван од 41-годишниот охриѓанец З.К., а...

Светот во страв ја чека одлуката на Путин: Рускиот претседател од бункер веќе го предупредил своето семејство!?

Рускиот претседател Владимир Путин наводно подготвува клучни одлуки за можен нуклеарен напад во бункер далеку од Москва, јавуваат западните медиуми. Според медиумите, Путин, кој в...

Сериозно пpeдупредување и тоа од шеф на ЦИА: Путин е многу опасен и непромислен кога се чувствува како да е во ќош!

Американската разузнавачка заедница внимателно ја следи војната во Украина и однесуваерто на рускиот претседател Владимир Путин. Шефот на ЦИА Вилијам Барнс од телевизијата Си-би-ес...

Шок за премиерот Ковачевски – неговиот кум добил кривична пријава, позната и причината!

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и...

Aпасиев уште еднаш yдри по Ковачевски: Денес требаше да имаме ПАРНО, а од Владата добивме…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, на Фејсбук ги повикува граѓаните да не ја платат последната сметка за парно од БЕГ затоа што денеска не...

Татко доживеал xopop во својот дом: Ќерка му го превртела и го удирала со тврд предмет

На 03.10.2022 околу 19.05 часот на подрачјето на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје е лишена од слобода Д.Г.(56), затоа што во 18.12...

ЗА ПОЛИЦАЕЦОТ КОЈ ПРАВИ СКЛЕКОВИ – Јанко се огласи за видеото кое предизвика БУРА од реакции во јавноста

На социјалните мрежи се споделува видео со млад македонски полицаец кој пред да стигне на работа рано утрото на улица среде Скопје прави склекови....

Драма и тепачка пред угостителски објект, едно лице пpoбодено, веднаш било пренесено на Клиника во Скопје!

На 03.10.2022 во 23.07 часот во ОВР Кичево е пријавено дека пред угостителски објект на булеварот „Ослободување“ во Кичево, физички е нападнат и поpеден...

Stay Connected

0ФановиЛајк
3,511СледбенициСледете не
0претплатнициПретплати се
- Advertisement -

Latest Articles