Pакот се прошиpи на коските на актерката која цела Maкедонија ја о6ожаваше: „Сакам да живеам!“

Познатата актерка ја објави тажната вест

Актерката Шенон Доерти е најпозната по улогите во сериите „Волшебнички“ и „Беверли Хилс“, во една искрена исповед проговори за ракот кој моментално е во 4-та фаза.

Таа призна дека ракот се проширил, а сега освен на дојката го има и на коските, а причината за нејзиното признание е да ги инспирира луѓето ширум светот, бидејќи со сите сили се бори за живот.

„Не сакам да умрам. Не сум завршила со животот. Не сум завршила со љубовта. Не сум завршила со создавањето. Не сум готова со надеж дека ќе ги променам работите на подобро. Едноставно не“, ова се зборовите на актерката чие лице ја краси насловната страница на декемвриското издание на магазинот „Пипл“.

Актерката, која е позната по улогите во „Беверли Хилс, 90210“ во интервјуто искрено и оптимистички зборува за ракот на дојката во четвртата фаза, кој веќе ѝсе проширил до нејзините коски.

Нејзиното осумгодишно патување со ракот ја натера да размислува за големата слика на нејзиниот живот, како и за темата што ќе ја истражува во нејзиниот подкаст во стилот на мемоари, „Ајде да бидеме на чисто со Шенон Доерти“, премиерно ќе биде прикажан на 6 декември на HeartRadio.

Целиот текст прочитајте го ТУКА

Извор: Гламур.мк

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде