Намерно го свртел „голфот“ – 36-годишник со син му (6) завршија во река – ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА го потресе регионот

Телата на маж А.Ѓ. (36) и неговиот шестгодишен син К.Ѓ. денеска беа извлечени од реката Морача во Подгорица, Црна Гора.

Нивниот автомобил „голф IV“ денеска околу 13 часот и 30 минути паднал од Кривиот мост во реката.

Првите податоци на полицијата, а врз основа на изјавата на сведокот на трагедијата, велат дека најверојатно се работи за самоубиство, објави vijesti.mk.

Според изјавите на сведоците, возачот на „голфот“ полека се качил на тротоарот со автомобилот, а потоа ненадејно удрил во возилото и летнал во Морача.

Полицијата испраша еден сведок кој наводно го видел возачот како се качува по тротоарот со својот автомобил.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде