СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди регионот на Бангладеш

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди регионот на Бангладеш

Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди регионот на Бангладеш, соопшти Германскиот центар за геолошки истражувања (ГФЗ).

Земјотресот бил на длабочина од 10 километри, јавува Ројтерс.

Засега нема информации за материјална штета или повредени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде