ЌЕ ВИ ЛЕГНАТ ПАРИ НА CМЕТКИТЕ: Еве кој ќе се израдува до 9 декември!

Наближува ретроградниот Меркур (13 декември), па одредени знаци ќе имаат шанса да заработат повеќе пари од другите.

Сезоната на Стрелец трае долго, па така Лавовите, Стрелците и Овните се чувствуваат подобро од претходниот период. Јупитер во Бик до мај 2024 година треба да се искористи за подобрување на финансиската состојба.

Ако се прашувате кои знаци ќе имаат пари до 9 декември, меѓу нив се: Стрелец, Бик, Вага и Скорпија.

СТРЕЛЕЦ

Сезоната на вашиот знак ви е пријатна, па луѓето се подготвени да направат добри дела за вас, дури и финансиски.

Ви доаѓаат непланирани пари, па ќе ви значат многу.

ВАГА

Венера во Шкорпија ви носи недела во која заработката ќе биде стабилна.

Финансиите ќе ви бидат приоритет, па нема потреба да се грижите за парите.

БИК

Искористете го Меркур во Јарец до 13 декември за да остварите подобра добивка, бидејќи потоа сè ќе се забави.

Пари ви доаѓаат од странство.

СКОРПИЈА

Добрата позиција на Јупитер укажува на тоа дека ќе заработувате врз основа на деловно партнерство. Имате шанси да профитирате преку луѓето родени во знакот Бик.

Хороскопскиот знак кој треба да игра игри на среќа е Лав.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде