Калајџиев предупредува: Ова со бричењето на главите ќе им се удри од глава

„Ова со бричењето на главите ќе им се удри од глава“.

Ова го искоментира на фејсбук професорот Гордан Калајџиев откако јавноста имаше прилика да види дека сите осомничени за убиството на Вања имаат избричени глави.

Како што е познато, четворицата осомничени за убиството на четиринаесет годишната Вања,

а од она што можеше да се види е фактот што тие беа ишишани пратично ќелави, а беа облечени и во комбинезони.

Според праксата во истражниот затвор, не се толерираат фризури за сторители на вакви тешки кривични дела и не се толерира облека со некакви ознаки на неа.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде