„Ми го убија синот, душата ми ја земаа“: Се огласи мајката на убиениот Бране

На градските гробишта утре ќе биде погребан Бране Гаврилов (54) од Перлез, кој беше избоден до смрт по расправија со локалниот жител и колега Милет С.(48), а од него на социјалните мрежи се простија синот и мајката.

Да потсетиме, крвавиот конфликт се случи во саботата кога Миле С., тешко го повреди со нож во неговата куќа колегата Бране Гаврилов откако го прободе во ногата.

Според полицијата на Зрењанин, пријавениот потоа го однел повредениот во Здравствениот дом „Тител“, но поради сериозноста на повредите бил пренесен во Клиничкиот центар Војводина во Нови Сад, каде подоцна починал.

Полицијата на Зрењанин уапсила осомничен кој се товари дека сторил кривично дело тешка телесна повреда со смртен исход.

Се сомнева дека конфликтот меѓу колегите бил предизвикан од недовербата на осомничениот бидејќи тој наводно пронашол сомнителни СМС пораки во телефонот на сопругата со која има пет деца, а меѓу тие преписки имало и оние кои ги праќал убиениот.

Некрологот на убиениот на Фејсбук го објави неговиот син кој напиша и потресна порака.

  • Ги известуваме сите роднини, пријатели, другари дека на 26.12.2023 година ќе го испратиме нашиот Бране. Тато, ти секогаш ќе ми бидеш идол! Те нема, но во моето срце секогаш ќе бидеш таму! – напиша синот.

Се огласи и мајката на Бране..

Моето срце го нема. Ми ја извадија душата од градите. Нема веќе синко, мое срце. Сакам да умрам од тага, ми го убија синот, душата, мојот Бране – напиша на Фејсбук неутешната мајка на убиениот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде