„Добро се тресеше“: Земјотрес рано утрово го потресе регионот

Земјотрес долж границата со Србија во БиХ и Хрватска.

Ги потресе земјите од регионот. Жителите од Сплит известуваат дека земјотресот ги разбудил.

Пократок земјотрес со јачина од 2,8 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово во 6:32 часот во Босна и Херцеговина,

во близина на Бања Лука , но е почувствуван и во Хрватска.

Читателите од Сплит објавија дека земјотресот ги разбудил: „Добро се тресеше“, велат тие.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде