ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Почина 27-годишна родилка, детето е спасено

Почина родилка од Делчево на КАРИЛ во Скопје, која била донесена на клиниката во тешка состојба по масивно крварење во стомачната празнина.

Родилката прво била донесена во болницата во Штип, а лекарите поради итноста на случајот веднаш ја имаат внесено во сала,

каде што го извршиле породувањето, но настапило масивно крвавење кај родилката,

по што веднаш и е извршена интервенција. Мајката и новороденчето веднаш се транспортирани во Клиничкиот центар во Скопје.

Според информации на Канал 5, 27- годишната жена починала на КАРИЛ во Скопје.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде