Трагична несреќа на новогодишната ноќ: 17 годишно момче загина, а четири лица се повредени во сообраќајка во Подгорица

Млад човек (17) загина во сообраќајна несреќа на булеварот Вили Брант во подгоричката населба Златица.

Во несреќата која се случила околу 20 часот и 40 минути се повредени уште четири лица.

Од Оперативно-комуникацискиот центар на Полициската управа соопштија

дека повредените се пренесени во Ургентниот блок на Клиничкиот центар на Црна Гора.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде