Режисерот Милчи Манчевски жестоко распали на Фејсбук

Најдобриот и светски признат режисер во историјата на суверена Република Македонија, со статус на својот Фејсбук профил распали по актуелната власт:

За потсетување, „Банана Филм“ продукцијата ја пријави Агенцијата за филм за местени конкурси, за незаконски исплати (крадење), за судир на интереси, а тие за одмазда им ги блокираа успешните проекти.

Нивните тврдења ги потврдија и Антикорупциска комисија, Државниот завод за ревизија, Транспаренси интернешнл, инспекција на Министерството за култура…

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде