Во сообраќајна несреќа помеѓу автомобил и автобус загина 18-годишно момче: Голема трагедија ја потресе Србија

На патот низ Овчарско-Кабларска Клисура се случила сообраќајна незгода во која загинал 18-годишен млад човек кој го управувал возилото.

Девојката која била сопатничка е префрлена во болницата во Чачак.

Несреќата се случила во 14 часот и 15 минути, а според информациите од полицијата се судриле автобус и патничко возило.

Возачот на автомобилот починал на лице место.

17-годишната девојка, сопатничка, е примена на итната медицинска помош во Општата болница во Чачак и нејзините витални параметри се стабилни, јавува дописникот на РТС.

Истрагата е во тек.

Поради несреќата, сообраќајот на тој дел од патот е во прекин, како и на наплатната станица во Паковраќ, на автопатот Милош Велики.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде