Арсовска: Голема е бројката на луѓе што ме поддржуваат – ќе формираме партија

Она за што веќе некое извесно време се шпекулираше во јавноста вчера на некој начин доби потврда.

Во нејзиното гостување во емисијата Клик Плус на ТВ21 градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска рече дека се во процес на формирање на партија.

Идејата за формирање на партија настана веднаш после “раскинот“ со ВМРО-ДПМНЕ, а проценките се дека таа ужива голема поддршка кај граѓаните, граѓанскиот сектор и неопределените гласачи.

„Се додека се прават работи за задоволување на индивидуалните потреби на некои од политичарите, на некои од оваа корумпирана политичка елита, кај нас напредок нема да има.

И ако можам јас сама, како индивидуалец, да покажам дека може поинаку, верувам дека со сите луѓе што ме поддржуваат, а голема е бројката на тие граѓаните, дека ќе може да покажам повеќе“, вели Арсовска.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде