Деари останува директор во МНАВ: Сменети од функцијата Хамиди и Стаменковски!

Во М-НАВ се случуваат промени на директорските места, а според информации на ТВ21, Хасим Деари останува на својата позиција.

Според нивни информации, промени има и на местото на Фахрудин Хамиди,

каде доаѓа Илир Мехмеди, а на местото на Љубе Стаменковски доаѓа Милан Корач.

Овие промени доаѓаат по инцидентот во М-НАВ кога вработен со уште седум лица влегоа во институцијата и нападнаа друг вработен

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде