Ужасна вест ја потресе Македонија: Маж (30) до смрт ја претепал двегодишната ќерка

Ужасна вест ја потресе Македонија: Маж (30) до смрт ја претепал двегодишната ќерка

Полициски службеници од ОВР Кичево вчера на улицата „Маршал Тито“ го уапсија Ф.Д.(30) од Кичево,

кој се сомничи дека на 18. декември 2023 година во семејниот дом во Кичево ѝ нанел тешки телесни повреди на неговата двегодишна ќерка.

Девојчето било пренесена за укажување лекарска помош во Општата болница во Кичево, а потоа во Клиничкиот центар во Скопје каде, на 08. јануари 2024 година, починала.

Во координација со јавен обвинител, против Ф.Д. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде