Тлото не мирува: Нов земјотрес ја стресе Македонија

Вечерва во Преспа регистриран е нов земјотрес.

Според првичните информации од ЕМСЦ, земјотресот е регистриран во 18 часот и 54 минути.

Епицентарот е во Националниот парк Галичица измеѓу Преспанско и Охридско езеро на длабочина од 14 километри.

Во изминатите 24 часа регистрирани се три земјотреси.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде