Дојава за бомба во НБРМ, врие во полиција околу објектот

Објектот на НБРМ во моментов е под силно полициско обезбедување.

Неофицијално, како што објави Канал 5, до Народната банка била испратена анонимна дојава за поставена бомба.

Официјална потврда од МВР засега нема.

Зградата на Народната банка во Скопје од попладнево е под силно полициско обезбедување.

Пред објектот се паркирани неколку полициски возила, а на терен се повеќе полициски службеници.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде