Трагедија: Во страотна сообраќајка загина синот на Крсто Мукоски

Трагична вест го потресе Вевчани утрово.

Во тешка сообраќајна несреќа почина синот на поранешниот пратеник Крсто Мукоски.

Од МВР за Инфомакс го потврдија настанот.

На 13.01.2024 околу 01.20 часот во СВР Охрид, било пријавено дека на регионалниот пат кон Вевчани, во близина на село Подгорци, струшко,

патничко моторно возило „ауди“ со вевчански регистарски ознаки, управувано од М.М. (19) од Вевчани излетало од коловозот.

Во несреќата на местото на настанот починал возачот.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од ПС Струга, велат од МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде