Важна информација за сите кои патуваат: Поради сообраќајка, сообраќајот на овој патен правец е во прекин во двата правци

Важна информација за сите кои патуваат: Поради сообраќајка, сообраќајот на овој патен правец е во прекин во двата правци

АМСМ информира дека денеска 13.01.2024 година од 15:35 часот на магистралниот пат А2 Крива Паланка – Деве Баир сообраќајот е во прекин во двата правци.

Како што информираат, прекинот е поради случена сообраќајна незгода.

Повеќе информации се најавени за подоцна.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде