Силен земјотрес со јачима од 4,6 степени стресе делови од Македонија

Епицентарот на земјотресот со јачина 4,6 степени доцна синоќа по полноќ е регистриран во Албанија.

Според првичните информации на ЕМСЦ,

земјотресот е регистиран во 00 часот и 17 минути и 51 секунда по локално време.

Епицентарот бил на длабочина од 10 километри.

Многу Македонци на социјалните мрежи напишаа дека е почувствуван и во делови од Македонија, особено во пограничните делови од земјата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде