(Фото) Излетал од булеварот и удрил во паркиран автомобил – тешка сообраќајна несреќа рано утрово во Битола

(Фото) Излетал од булеварот и удрил во паркиран автомобил – тешка сообраќајна несреќа рано утрово во Битола

На Булевар 1-ви мај во Битола утрово се случила тешка сообраќајна несреќа.

Автомобил излетал од булеварот и удрил во друг автомобил кој бил паркиран.

На терен излегла екипа од територијалната противпожарна единица со едно возило и 6 пожарникари.

Во текот на денот се очекува МВР да соопшти повеќе детали.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде