Драма во скопско: Маж извадил пишт0л и почнал да се заканува на соседите

Маж од Волково со пишт0л им се заканувал на соседите, соопшти МВР.

„На 26.07.2022 во 01.30 часот во с.Волково, скопско, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.К.(50) од с.Волково, затоа што околу 00.50 часот во с.Волково со пишт0л им се заканил на соседите С.С.(44), В.С.(44), Д.С.(45) и Ј.С.(70)“, информираа од полицијата.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде