Несекојдневен случај: Се зaпали полициско возило во движење

На 25.07.2022 во 16.03 часот во СВР Куманово било пријавено дека во с.Слупчане, липковско, настанал пожар во возило во движење „опел фронтера“, сопственост на МВР.

Пожарот бил изгаснат од Територијалната противпожарна единица Куманово, а повредени лица нема.

Екипа од СВР Куманово извршила увид на местото на настанот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде