Невреме во Скопје, откорнат кров на зграда во Аеродром (ВИДЕО)

Кровот саниран пред година-две падна на првиот поважен испит. Не го преживеа денешното невреме кое го зафати источниот дел од градот.

На снимката се гледа како лимениот кров се бори со ветерот и на крај ја губи битката.

Невреме беснее во Аеродром, Лисиче, Драчево, се до Батинци и Маркова Река.

Извор: Република

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде