Нова потрага во Македонија: Исчезна 25-годишно момче! (ФОТО)

Роднини и пријатели започнаа потрага по Петар Дрогришки од Битола, а на социјалните мрежи се објавени пораки со апли за помош во неговото пронаоѓање.

Станува збор за момче на возраст од 25 години, кое го нема скоро 24 часа.

„Почитувани другарки и другари, ве молиме доколку некој го види или има видено Петар во последните 24 часа да не контактира на броевите 075-888-779, 078-492-812, 075-497-528, 075-497-526“, се вели во апелот.

Петар последен пат бил облечен како на оваа фотографија:

Извор: Слободен печат

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде