ФОТО: Поплавени улици, уништени кровови, паднати билборди – силно невреме поплднево го погоди Охрид!

Како и вчера и денес попладнево делови од Македонија беа погодени од силно невреме. Еден од најпогодените градови денес беше Охрид.

Невремето кое не траеше многу долго, но беше силно направи материјални штети на повеќе делови на градот. На Инстаграм профилот на „ДаркоВлогс“ беа објвени неколку фотографии кои сведочат за направените штети.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде