Драма во центарот на Скопје: Две лица извршиле грабеж кај Железничка!

На 30.08.2022 во 08:30 часот во Полициската станица Аеродром, Г.М.(45) од Скопје пријавил дека на 29.08.2022 околу 20:00 часот на автобуска станица во близина на Железничката станица Скопје,

две лица (машко и женско) со закана со остар предмет му одзеле лични предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слична содржина

Драматични сцени во центарот на Скопје – полицијата апсеше

Денеска (27.08.) околу 08,10 часот на автобуска станица кај Зелен пазар во Скопје, од страна на полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар бил приведен Т.А. (38) од Скопје, кај кого бил пронајден украден паричник.

Паричникот бил на 49-годишно лице од село Вруток-гостиварско, кој што претходно пријавил дека на 26.07.2022 на железничката станица во Скопје му бил одземен од непознато лице.

Против Т.А. по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде