Раскол во ВМPО-ДПМНЕ: Поранешен виcок фyнкционеp најави иницијатива за cмена на Мицкоски

Packoл во ВМРО-ДПМНЕ: Поранешен висок функционер најави иницијатива за смена на Мицкоски

Поранешниот министер за внатрешни работи, Оливер Андонов најави иницијатива за промена во раководството на ВМРО-ДПМНЕ и смена на актуелниот прв човек на партијата, Христијан Мицкоски.

„Ви упатувам покана за присуство на прес конференција во организација на фракцијата за демократско ревитализирање на ВМРО-ДПМНЕ, на тема:

“Иницијатива за промена на Мицкоски од лидерската позиција”.

Прес конференцијата ќе се одржи на ден 21.09.2022 (среда) во 12:00 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје“, се наведува во соопштението испратено до медиумите.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде