Видео: Групна тепачка во автобус на ЈСП

Штотуку се случи немил настан во скопската населба Кисела Вода. Имено во еден од автобусите на ЈСП дошло до физичка пресметка на поголема група на луѓе, се претпоставува дека се ученици.

Полициските екипи се веќе на терен, пренесува Инфомакс.

Неколку лица се повредени во автобус на ЈСП со број 51, вечерва во Кисела Вода.

Автобусот во моментов стои, а има и многу полиција. Дел од присутните нападнале и новинарска екипа, пренесуваат медиумите.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде