Видео: Стpашна екcплозија во камион, возач од Македонија завршил со изгореници!?

Од AMS-Transport & Logistics Services на својот Фејсбук профил објавија видео од експлозија на возило.

Се работи за возило со белградски регистарски таблички, кое било управувано од македонски државјанин.

За среќа, како што велат, возачот поминал само со изгореници.

Според информациите, причината за експлозијата најверојатно е плинска боца.


Слична содржина

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Б.Б.(70) од Дебар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување на општа опасност“.

На 20.08.2022 во Дебар, пријавената запалила плинска боца на балконот од својот дом при што се запалиле алишта кои биле на балконот,

по што таа ја фрлила боцата на паркингот и предизвикала пожаp во паркирано патничко возило.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде