Вонредна вест: Maлолетник прободен со н0ж, полицијата трага по сторителите

Според информации на Инфомакс, вчера во скопската населба Чаир, поточно на препознатливата улица ,,Дижонска“, се случиле немили сцени каде еден малоленик е прободен со н0ж.

Засега не е позната здравствената состојба на малолетникот и причината за овој немил настан.

Полицијата трага по сторителите и расчистување на овој немил настан кој го потресе скопски Чаир, пренесе Инфомакс.


Слична содржина

27 годишник од с. Стојаково, општина Богданци, пријавил дека на автопатот Скопје-Велес, на бензинска пумпа во близина на Катланово, две возила во кое било лице со кое претходно имале недоразбирање, му го попречиле патот на неговото возило и пyкале.

Тој управувал товарно возило, а за среќа нема повредени лица, ниту оштетyвања на возилото од пријавителот.

Од МВР со соопшение за настанот:

-На 20.09.2022 околу 19.30 часот во Полициското одделение Петровец, Д.В.(27) од с.Стојаково, општина Богданци, пријавил дека околу 18.50 часот на автопатот Скопје-Велес, на бензинска пумпа во близина на Катланово,

две возила „бмв“ и „мерцедес“, во кое било лице со кое претходно имале недоразбирања, му го попречиле патот на товарното возило кое го управувал и пyкале кон возилото. Нема повредени лица, ниту оштетyвања на возилото на пријавителот. – стои во соопштението.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде