ТРАГЕДИЈА: Една млада жена загина, а друга е тешко повредена во страшната сообраќајна несреќа која доцна синоќа се случи на автопатот кај Грмовац

Една млада жена, а друга е тешко повредено во сообраќајна несреќа на автопатот кај Грмовац.

Сообраќајната несреќа се случила на автопатот кај Грмовац, во белградската општина Земун, пред нешто повеќе од три часа.

Брзата помош побарала помош од пожарникарите, за да стигнат до патниците од возилото.

Едната девојка починала, а другата која била на совозачкото седиште е тешко повредена. Таа е пренесена во Ургентниот центар.

Според последните информации, на лице место починала 30-годишна жена, а друга (33) со тешки повреди е пренесена во Ургентниот центар во Белград, соопштија од Итната медицинска помош за агенцијата Бета.

Извор: Курир.рс

Фото: Илустрација

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде