Премногу пиев. Мојата бивша сопруга имаше апсолутно право да ме остави…пејачот си ја разголи душата

Пејачот Предраг Пеѓа Јовановиќ попознат како Пеѓа Близанац ја разголи душата и проговори за своите пороци и разводот од атрактивна бринета.

Пеѓа Близанац проговори за тоа како неговата сопруга Ана Јовановиќ, која се најде во центарот на скандал по гласините дека имала афера со фудбалерот Душко Тошиќ, го оставила во време кога тој имал големи проблеми со алкохолот. Рекол дека децата и кариерата го мотивирале да се ослободи од пороците, а дека се уште е во контакт со поранешната сопруга.

“Имав период кога пиев премногу. Тоа беше, така да се каже, помрачна фаза во мојот живот. Никогаш не би сакала да се вратам во тоа време. Пиев многу, а потоа сфатив дека тоа е нешто што го воопшто не е потребно.Решив да се потресам и да се свртам кон здравите навики. Сега пиеме само вода и можам да кажам дека се чувствувам одлично.

Пресвртната точка за да престанам да пијам беше мојот разговор со себе. Сакам да бидам подобар родител, подобар на сите полиња“, рече Пеѓа и додаде:

„Не сакам да зборувам за девојката, можам само да кажам дека и на тој фронт сум исполнет. Мојата поранешна сопруга има право да прави што сака… Има право да биде со кого сака и сака.Која сум јас да се мешам во овие работи? Имаме одлични односи,имаме три деца…Сега се е во ред меѓу нас и тоа е важно.

Секој ден разговарам со Ана. Таа е одлична личност, не би сакал многу да зборувам за неа, но ако ја споменеме, во целата приказна јас сум крив за раскинувањето. Таа ме остави точно во тоа време кога пиев премногу.

Не можеше да трпи со мене никој не можел и не смеел да го трпи тоа. Мој совет до сите жени е веднаш да се тргнеш од партнерот-алкохоличар. Нема ништо добро во тоа. Кој би сакал да има алкохоличар во куќата .Бев тогаш невозможeн и разбирам зошто замина“.

Пеѓа потоа се наврати на почетоците на својата кариера и откри дека покојниот Џеј Рамадановски е одговорен што станал тоа што е денес:

“Покојниот Џеј беше еден од моите примери. Чест ми е што го познавам тој човек. Кога јас и брат ми се преселивме во Белград одамна во 2001 година, првиот клуб во кој работевме беше неговиот.

Поточно, тој не запозна со тоа приказна за работа со него. Луѓето беа скептични во врска со тоа затоа што никој не не познаваше. Тој веруваше во нас, знаеше колку сме професионални и не ангажираше во неговиот клуб, а потоа започнува нашата приказна.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде