Билјана Дебаpлиева неодамна го напyшти Канал 5, сега си најде нова pабота

Водителката Билјана Дебарлиева, која до пред некоја недела ја гледавме на програмата на Канал 5 телевизија, откри каде ќе продолжи да работи.

На почетокот на месецот Дебарлиева објави статус на социјалната мрежа Фејсбук и информираше дека по 11 години заминува од „Канал 5“ телевизија.

„Денеска беше моето последно појавување на фрекфенцијата на Канал 5 ТВ, медиум кој ми ја даде довербата во изминативе 11 години.

Ви благодарам за досегашната соработка, а благодарност и до Вас драги колеги за сите убави зборови, насмевки, шеги и уживањето во утринскиот ритуал на пиење кафе. До нешто следно… ќе ми фалите🙂“, напиша таа.

Дебарлиева денеска на нејзиниот профил на социјалната мрежа Фејсбук објави видео од својот нов ангажман во „Фактор здравје“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде