Тажна вест: По кратко и тешко боледување почина познатиот македонски новинар

По кратко и тешко боледување почина долгогодишниот новинар и уредник Венко Кричевски, роден 1957 година.

Најголем дел од кариерата помина во дневниот весник Вечер, а има работено и за повеќе други весници и списанија.

Погребот ќе биде извршен утре од 11 часот на градските гробишта Бутел во Скопје.

РЕДАКЦИЈАТА НА ИНФОРМАТОР ИЗРАЗУВА СОЧУВСТВО ДО НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде