Убави вести во домот на познатата македонска спикерка: Доби нова внука – името ќе го добие по денешниот празник! (фото)

Гордана Ѓорчева, спикер во МТВ, денес по втор пат стана баба.

Таа радосната вест ја сподели на својот Фејсбук профил и напиша:

-Вера се роди. Вања си доби сестричка. Мама Луци и тато Александар си имаат ќеркичка, напиша Гордана.

Гордана беше во брак со актерот Бранко Ѓорчев, со кој ја имаат ќерката Луција.

Слична содржина

Водителката Билјана Дебарлиева неодамна замина од Канал 5, сега објави дека си најде нова работа

Водителката Билјана Дебарлиева, која до пред некоја недела ја гледавме на програмата на Канал 5 телевизија, откри каде ќе продолжи да работи.

На почетокот на месецот Дебарлиева објави статус на социјалната мрежа Фејсбук и информираше дека по 11 години заминува од „Канал 5“ телевизија.

„Денеска беше моето последно појавување на фрекфенцијата на Канал 5 ТВ, медиум кој ми ја даде довербата во изминативе 11 години.

„Ви благодарам за досегашната соработка, а благодарност и до Вас драги колеги за сите убави зборови, насмевки, шеги и уживањето во утринскиот ритуал на пиење кафе. До нешто следно… ќе ми фалите“

Дебарлиева денеска на нејзиниот профил на социјалната мрежа Фејсбук објави видео од својот нов ангажман во „Фактор здравје“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде