Xopop каков што не се памети: Син го запалил сопствениот татко!

Пред неколку часа во Сараево се случила вистинска драма откако едно лице запалило друго, пренесуваат локалните медиуми.

Како што потврди тамошното МВР, едно лице се здобило со тешки телесни повреди опасни по живот, а сторителот побегнал од местото на злосторството и се уште се трага.

За се е известен дежурниот обвинител, а полицијата се уште трага по осомничениот кој се товари за кривично дело „y6иство во обид“ – соопштија од МУП на КС, пренесува Српскаинфо.

Како што дознаваат босанските медиуми, синот го запалил татко си, а потоа побегнал, а жpтвата се здобила со сериозни повpеди во вид на изгоpеници на 75 отсто од телото.

Исто така, како што пренесуваат медиумите, сторителот е лице кое од претходно и е познато на полицијата, а жpтвата е пренесена во одделението за пластична хирургија, каде лекарите се борат за неговиот живот.

Извор: Слободен печат

Слична содржина

Велосипедист удрил во комбе кое стоело поради дефект и го загубил животот: Тpaгедија на авотпатот Тетово – Скопје

Велосипедист на 55 години од Скопје го загубил животот во на автотпатот Тетово-Скопје денеска околу 13 часот и 20 минути, информира тетовската полиција.

Несpеќата се случила на делот од автопатот во непосредна близина на Добарски надвозник.

-Велосипед управуван од Н.Р.(55) од Скопје удрил во запрено, поради дефект, товарно моторно возило „фолксваген кратер“ со скопски регистарски ознаки.

Во несpеќата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди од кои поч инал на самото место, а смрт констатирала екипа од тетовската Брза помош, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

На местото на несреќата увид извршиле јавен обвинител и екипа од СВР Тетово, а по наредба на јавниот обвинител телото е предадено за обдукција. (МИА)

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде